Pomiechowo ul. Kościelna 1 / przy cmentarzu
609 16 16 61

Formalności pogrzebowe

Formalności Pogrzebowe

Śmierć bliskiej osoby to niezwykle bolesny moment w życiu, w którym trzeba zmierzyć się z trudnymi emocjami, ale też wieloma formalnościami urzędowymi i kościelno-cmentarnymi.
Załatwienie niezbędnych formalności związanych z pogrzebem w tak trudnym momencie może być bardzo dużym wysiłkiem. Jest to jednak konieczne, aby móc pochować bliską osobę i w należyty sposób uczcić jej pamięć. Dlatego to my odciążymy Cię od tego i przejmiemy wszelkie czynności formalne i organizacyjne zostawiając Ci ten cenny czas na refleksję i przeżywanie tego trudnego czasu wraz z rodziną.

Jeśli Twój bliski zmarł w domu, tuż po tym musisz zawiadomić lekarza, który wystawi kartę zgonu. Powinien być to lekarz z przychodni rejonowej, który w ciągu 30 dni przed śmiercią leczył zmarłego, ale jeśli nie ma takiej możliwości, powinieneś wezwać karetkę. Jeśli zmarły przebywał w szpitalu, zakładzie opiekuńczym lub zginął w wypadku, wtedy kartę zgonu wystawia prowadzący oddział lub inne służby.Kolejnym krokiem jest kontakt z naszym zakładem pogrzebowym RAGIEL, jeśli zgon nastąpił w domu wezwij nas telefonicznie 609 16 16 61 a nasi pracownicy przyjadą udzielą Ci wszelkich informacji i przewiozą ciało zmarłego/ej do naszej kostnicy w celu zabezpieczenia ciał do dnia pogrzebu.Zgon bliskiej osoby musisz również zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym dla miejsca zgonu. Po jego zarejestrowaniu kierownik USC wyda jeden bezpłatny odpis skrócony aktu zgonu. Jest on podstawą do uzyskania zasiłku pogrzebowego oraz świadczenia z tytułu ubezpieczenia. Firma pogrzebowa będzie potrzebować określonych dokumentów, takich jak:
  • akt zgonu,
  • karta zgonu – odcinek do celów pochowania zwłok przeznaczona dla administracji cmentarza
  • dowód tożsamości osoby zmarłej,
  • ostatni odcinek renty lub emerytury – jeśli zmarły ją otrzymywał, lub zaświadczenie z zakładu pracy
  • dane z dowodu osobistego osoby organizującej uroczystość pogrzebową.Zasiłek pogrzebowy

Zasiłek pogrzebowy wynosi obecnie 4 tysiące złotych i jest wypłacany z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Może trafić do każdego, kto zapłaci za pogrzeb. Wystarczy zebrać wymagane dokumenty, a następnie złożyć je w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli zdecydujesz abyśmy to my zajęli się formalnościami ZUS, to w Twoim imieniu złożymy wszystkie niezbędne dokumenty i wystąpimy o wypłacenie należnego zasiłku pogrzebowego

Zadzwoń 24/H